Co nam zapewni laserowa korekcja wzroku?

/

Termin femtolasik nie jest określeniem powszechnie znany, z pewnością jednak w najbliższym czasie może się to zmienić. Mamy przecież do czynienia z rozwiązaniem jak gdyby stworzonym wyłącznie z myślą o osobach zmagających się z problemami ze wzrokiem.

Dziś jest on postrzegany jako idealne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za noszeniem okularów, a jednak wada wzroku zmusza je do ich zakładania. Oczywiście, alternatywą dla okularów mogą być również soczewki kontaktowe, ze względu na problemy zdrowotne i niewielki komfort nie są one jednak rozwiązaniem dla każdego. Trudno nie zgodzić się z tym, że wówczas, gdy przedmiotem dyskusji jest laserowa korekcja wzroku, to właśnie cena jest tym argumentem, który przemawia przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jest to jednak chyba jedyne poważniejsze przeciwwskazanie do korzystania z tego rodzaju zabiegu.

Oczywiście, osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z niego powinny brać pod uwagę również to, jaka jest charakterystyczna dla nich wada wzroku. Jeśli jest wyjątkowo duża może zdarzyć się i tak, że lekarz odmówi przeprowadzenia operacji. Nie można jednak zapominać o tym, że same możliwości lasera systematycznie ulegają poprawie, a tym samym problemy, które jeszcze niedawno jawiły się jako niemożliwe do rozwiązania, dziś stają się wyzwaniem dużym, ale możliwym do zdobycia. Sama operacja również zasługuje na uwagę, jest bowiem bezinwazyjna i nie pociąga za sobą doznań bólowych, których obawia się tak wielu pacjentów. Nie ma mowy o dyskomforcie, a rekonwalescencja wcale nie ciągnie się w nieskończoność.

co to jest femtolasik? Już w krótkim czasie po zabiegu wzrok staje się idealny, a osoby, które mają to już za sobą przyznają, że widzą zupełnie inaczej, co ułatwia im codzienne życie. Wzrok to przy tym zmysł na tyle ważny, że dbanie o niego z zaangażowaniem wydaje się najbardziej trafnym posunięciem. Pogłębianie się wad wzroku jest jednak procesem naturalnym i z biegiem lat doświadczamy go nie tylko coraz częściej, ale i coraz bardziej intensywnie. Korekcja laserowa nie musi temu zapobiec, z całą pewnością może jednak doprowadzić do spowolnienia wspomnianego procesu, a nawet do jego całkowitego zahamowania. Wiele osób, które zdecydowały się na taki zabieg potwierdza, że znakomita jakość widzenia jest ich przywilejem przez wiele lat.