Korekcja wzroku metodą laserową.

/

Do najbardziej bezpiecznej korekcji wzroku zalicza się zabiegi metodą LASEROWĄ. Pozwala ona na pozbycie się wad refrakcji, czyli krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu.

Umożliwia ona korekcję w zakresie wad sferycznych w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, a w przypadkach cylindrycznych około 5D. Lekarz okulista, który specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej, podejmuje decyzję o skierowaniu danej osoby na zabieg. Zdarzają się przypadki w których wyżej wymieniony lekarz nie wykonuje osobiście danego zabiegu, wtedy ostateczna decyzja należy do operatora. Każdego ciekawi jak wygląda taki zabieg, a więc zaczynajmy.

Sala operacyjna wyposażona jest w laser ekscimerowy, nie jest wymagana obecność anestezjologa. Osobie poddającej się zabiegowi wpuszczane są krople znieczulające do oczu, co sprawia, że nie odczuwa się bólu. Głowa osoby ułożona jest na specjalnej podkładce, która stanowi zabezpieczenie przed ruchami, a pacjent spoczywa w pozycji leżącej. Na powieki nałożona jest specjalna rozwórka, która nie pozwala na mruganie powiekami. Ruchy gałki ocznej śledzone są przez kamerki, które są wbudowane w sprzęt zwany eyetracker, stanowi on zabezpieczenie przed mimowolnym ruchem gałki ocznej, wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym.

przebieg zabiegu laserowej korekcji wzroku Przygotowanie trwa kilkanaście minut, natomiast sam zabieg to zaledwie kilkanaście sekund. Po godzinnym pobycie w klinice osoba po zabiegu może wrócić do domu. Prezbiopii a€“ laserowa korekcja Prezbiopia i zastosowanie monowizji ma na celu pozostawienie częściowej wady jednego oka, które jest przystosowane do patrzenia w dal. Technika ta ma zastosowanie tylko w zakwalifikowanej przez lekarza grupie pacjentów. Jednak w przypadku wielu osób takie rozwiązanie nie jest zadowalające, więc jeśli ktoś naprawdę chce może poprzeć próbę takiego rozwiązania korekcji laserowej, poprzez odpowiednio dobrane soczewki kontaktowe.

Istnieją sytuacje zdrowotne, kiedy niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu laserowej korekcji wzroku. Jest to spowodowane np. zbyt cienką rogówką lub gdy pacjent ma problemy z presbiopią, a chciałby dobrze widzieć na każdą odległość. W tym ostatnim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie soczewki wewnątrzgałkowej, co jest w tej chwili najbardziej zaawansowaną metodą. Dobrą metodą korekcji presbiopii jest także nałożenie soczewki wieloogniskowej klasy premium.